NewsSPORT

NEWS Monika Skinder druga w Lahti!

Wspaniała informacja napłynęła z Lahti!

Osiemnastoletnia Monika Skinder – zawodniczka klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski zdobyła 2 miejsce w sprincie stylem klasycznym w Lahti. W zawodach mistrzostw świata juniorów Monika uległa jedynie Norweżce – Kristine Skistad.

To olbrzymi sukces Tomaszowianki! Pozostałe Polski nie zakwalifikowały się do dalszej rywalizacji.

Skinder wzięła udział w drugim biegu półfinałowym z czasem 3:26.48, w finale Monika ukończyła bieg ze stratą 0,63 sek do Skistad.

Gratulacje z Tomaszowa!

Do sukcesu Moniki odniosła się na Tweeterze Justyna Kowalczyk, która w 2003 roku także wywalczyła 2 miejsce podczas mistrzostw świata juniorów w szwedzkim Solleftea.

Pierwszą trenerką Moniki była Ewelina Mróz, następnie Waldemar Kołcun.

Redakcj@/tweet-JustynaKowalczyk/fot. Magdalena Tereszczuk

Pełne wyniki (za skipol.pl) kobiet:

i mężczyzn:

Jeden komentarz do “NEWS Monika Skinder druga w Lahti!

• Po zdobyciu po raz drugi tytu u mistrzyni Polski w sprintach Monika Skinder powinna by ju wcze niej typowana do start w w Pucharze wiata. Monika mia a trudny i bardzo d ugi sezon przygotowawczy oraz startowy. Szczyt formy by zaplanowany na mistrzostwa wiata junior w, kt re odby y si na pocz tku lutego. Monika jedzie do Lahti na bardzo presti owe zawody, zapewne mocniej obsadzone jak Igrzyska Olimpijskie. B dzie od razu startowa na najbardziej wymagaj cej i trudnej trasie. Mam nadziej , e jej talent pozwoli obroni si na tych zawodach.